Bitcoin.com daje użytkownikom BCH sposób na wysyłanie krypty przez e-mail.

Nowa usługa z Bitcoin.com pozwala użytkownikom wysyłać Bitcoin Cash do każdego, kto ma e-mail – coś, co Roger Ver uważa, że nie jest to już możliwe z Bitcoin.

Bitcoin.com wprowadził nową usługę, która pozwala użytkownikom na wysyłanie dowolnej ilości Bitcoin Cash (BCH) przez e-mail.

Roger Ver: nie jest możliwe z Bitcoin’em

Założyciel Bitcoin.com Roger Ver powiedział Cointegraphowi, że jego zdaniem serwis ten jest wyjątkowy w tym sensie, że wysokie opłaty sprawiają, że podobne usługi Bitcoin (BTC) są nierealistyczne. Ver podkreślił również, że serwis jest ponadnarodowy i zachowuje prywatność użytkowników:

„Nie ma znaczenia jaka jest ich narodowość, w jakim kraju mieszkają, ani nic innego. Jeśli mają dostęp do poczty elektronicznej, mogą uzyskać dostęp do swoich Bitcoin Trader. Bitcoin.com nigdy nie przechowuje kopii prywatnego klucza“.

Odporny na cenzurę.
Ponadto, jeżeli zamierzony odbiorca nie zażąda tych środków w określonym terminie, monety zostaną przekazane z powrotem do nadawcy:

„Przechowujemy podpisaną transakcję w celu zwrotu pieniędzy z IRBB do nadawcy po upływie określonej liczby dni. W ten sposób, jeśli odbiorca nigdy nie odbierze swoich Bitcoin Cash, nadawca otrzyma je automatycznie z powrotem“.

Ponieważ rządy na całym świecie próbują wymusić większą kontrolę nad transakcjami w kryptowalutach, ta usługa może prawdopodobnie znaleźć znaczną bazę użytkowników w przestrzeni.